Additional Information
| Manufacturer | Action |
| Tip | 13mm, 7 layered vacuum sealed proprietary boar skin tip |
| Ferrule | 1" Fiber linen ferrule |
| Shaft | 29" Hard rock maple, 10-12" Pro taper |
| Collar | Cream composite with black collar and silver ring |
| Pin | 5/16x18 |
| Forearm | White stained birdseye maple, Stack of skulls transfer |
| Wrap | Black with white Irish linen |
| Butt sleeve | White stained Birdseye maple with stacked skulls transfer and single silver ring |
| Weight changeable | yes |
| Warranty | 1 year Limited Manufacturers |
| Comes with case | NO |
| Country of origin | China |