Additional Information
| Manufacturer | Action |
| Tip | 7 layered, vacuum sealed, 13mm proprietary boar skin tip |
| Ferrule | 1" Fiber linen ferrule |
| Shaft | 29" hard rock maple, 13" pro taper, piloted brass insert |
| Collar | Stainless steel and a black composite ring with a single silver ring inside |
| Pin | 5/16x18 Piloted |
| Forearm | Black stained maple and a joker overlay with black and grey card suits background |
| Wrap | Black Irish linen with white specks |
| Butt sleeve | Black stained maple with a black and grey card suits overlay |
| Weight changeable | yes |
| Warranty | Limited Manufacturers |
| Comes with case | NO |
| Country of origin | China |